Zgrzewarka impulsowa Hacona EIB-620 INOX

SKU: HG 008-446

14895,00 szt + VAT

Produkt dostępny na zamówienie

Szacunkowy czas dostawy: 7-14 dni roboczych

Bezpłatna wysyłka przy zamówieniu powyżej 500,00  z VAT.
15 Klientów ogląda ten produkt teraz!
Masz pytania odnośnie tego produktu?

Porozmawiaj z naszym specjalistą lub poproś o ofertę.

62218143_1285717218246656_2285775654991429632_n

Radosław Kokoszka

key account manager

Formularz ofertowy

Dane kontaktowe

Novumpack - systemy pakowania
30-719 Kraków
ul.Gromadzka 46

+48 12 653 04 06
+48 663 725 817

biuro@novumpack.pl
serwis@novumpack.pl

Poniższy formularz służy do składania zapytań o konkretny produkt ze strony. W przypadku innego produktu prosimy wysłać zapytanie ze strony konkretnego produktu.

Kup w zestawie z:

14895,00 szt + VAT
Original price was: 740,00 zł.Current price is: 703,00 zł. + VAT
Original price was: 1670,00 zł.Current price is: 1586,50 zł. + VAT
Original price was: 348,00 zł.Current price is: 330,60 zł. + VAT
Original price was: 17653,00 zł.Current price is: 17515,10 zł. + VAT
Dla 4 produktów
Informacje dodatkowe
Waga z opakowaniem jednostkowym 24 kg
Wymiary 93,5 × 26,5 × 26,5 cm
Moc

1800W

Napięcie

230V/50Hz

Klasa uszczelnienia

IP33

Szerokość zgrzewu

10mm

Długość zgrzewu

620mm

Maksymalna szerokość folii

610mm

Maksymalna długość cięcia

610

Technologia łączenia

Zgrzew impulsowy

Rodzaj zgrzewanego materiału

BOPP

,

PA

,

PE

,

PP

,

PVC

Funkcja urządzenia

Zgrzewanie folii i worków

Wykonanie

Stal nierdzewna

Producent

Hacona

System modułowy

Tak

Pliki do pobrania

Broszura Hacona E-type

Download(2 MB)

Instrukcja obsługi Hacona E-type EN

Download(3 MB)
Opis produktu
Hacona E-type

Najwyższa jakości!
Niezawodność i prosta obsługa

Zgrzewarki impulsowe typu E to najnowszy typ maszyny w asortymencie produktów firmy HACONA. NOWY typ E jest super mocny, bardzo szybki i absolutnie niezawodny. Ten nowy typ maszyny podkreśla filozofię rozwoju produktu HACONA. Myślenie modułowe i uproszczenie procesów produkcyjnych!

10mm element zgrzewający
zapewnia dobrą szczelność

Hacona E – type to maszyny termozgrzewalne działające na zasadzie impulsu elektrycznego. W standardzie z pedałem nożnym. Zgrzewarki są produkowane w 5 różnych długości pręta uszczelniającego. Ta szeroka gama produktów zapewnia maksymalną elastyczność w doborze odpowiedniego rozmiaru maszyny do odpowiedniego zastosowania. Najmniejszą maszyną z gamy produktów typu E jest E – 420. Maszyna ta oferuje najlepsze rozwiązanie oszczędzające miejsce. Jeśli do pakowania używane są różne rodzaje worków o różnych rozmiarach, E – 1320 oferuje najbardziej elastyczne rozwiązanie, ponieważ wszystkie rozmiary worków mogą być zgrzewane na jednej maszynie.

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu E z elektrycznym pedałem nożnym działają na zasadzie zgrzewania impulsowego. Drut zgrzewający nagrzewa się tylko wtedy, gdy listwa zgrzewająca jest zamknięta.

 • Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo
 • Maksymalizuje oszczędność energii

Usztywnienie listwy grzewczej
i wyjątkowa wytrzymałość

Każda mechaniczna część maszyny jest tak precyzyjnie zaprojektowana, że po złożeniu maszyny nie są potrzebne żadne dalsze regulacje. Siła zamykania listew zgrzewających jest równomiernie rozłożone na całej długości uszczelnienia. Aby sprostać najwyższym wymaganiom, każda część wykonana jest z najwyższej jakości materiałów ze stopu magnezu i aluminium. Części maszyny i cała maszyna sama w sobie są zaprojektowane do pracy w warunkach przemysłowych. Listwa zgrzewająca i zawieszenia są wykonane z materiałów nierdzewnych.

Zamykanie i otwieranie listew zgrzewających jest wspomagane silnikiem elektrycznym. Sygnał START może być wyzwalany pedałem lub ręką. Wystarczy dotknąć listew zgrzewających i przyłożyć niewielką siłę do ich zamknięcia, a sygnał elektryczny zostanie wysłany i silnik zamknie listwy zgrzewające. Po zakończeniu cyklu zgrzewania (zgrzewania i chłodzenia) listwy zgrzewające otworzą się automatycznie.

Technologia impulsowego
zgrzewania folii

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu E z elektrycznym pedałem nożnym pracują w technologii zgrzewania impulsowego.

Maszynę typu E można zamówić w dwóch wersjach:

 • typ E malowany proszkowo na kolor pomarańczowy
 • typ EI – srebrny anodowany

ED-type – Posiada przemysłowy drut zgrzewający o szerokości 2 x 5 mm (2 x 0,197 cala) z technologią zgrzewania impulsowego. Drugi drut zgrzewający można wyłączyć. Podwójne uszczelnienie jest stosowane wszędzie tam, gdzie bardzo zabrudzone worki (z proszkiem, olejem, kurzem…) muszą być uszczelnione z wysokim poziomem bezpieczeństwa! Podwójne uszczelnienie gwarantuje pełną szczelność opakowania.

Maszynę typu ED można zamówić w dwóch obróbkach powierzchniowych:

 • typ ED malowany proszkowo na kolor pomarańczowy
 • typ EDI – srebrny anodowany

 

EB-type – 5 mm (0,197 cala) szeroki przemysłowy drut zgrzewający Bi-Acitve (zgrzewanie z dwóch stron) z technologią zgrzewania impulsowego. Technologia zgrzewania Bi – Active zapewnia super mocne zgrzewanie do zamykania worków wielowarstwowych lub laminowanych. Za pomocą zgrzewarki Bi-Active można zgrzewać worki o całkowitej grubości (bezwzględnej grubości materiału) 800 mikronów! Folia opakowaniowa jest podgrzewana z dwóch stron. Zapewnia to równomierny przepływ ciepła przez materiał z obu stron. Stosując ten proces, można uniknąć przegrzania materiału opakowaniowego!

Maszynę typu EB można zamówić w dwóch obróbkach powierzchniowych:

 • typ EB malowany proszkowo na kolor pomarańczowy
 • typ EBI – srebrny anodowany

 

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu E z elektrycznym pedałem nożnym współpracują z impulsowym drutem zgrzewającym o szerokości 5 mm (0,197 cala) . Długość uszczelnienia zależy zawsze od wielkości maszyny. Wszystkie folie termoplastyczne (zgrzewalne) o całkowitej grubości materiału do 500 mikronów mogą być łatwo i szczelnie zgrzewane za pomocą folii typu E lub ED. W przypadku materiałów o grubości do 800 mikronów należy wybrać typ EB. Wszystkie te wersje typu E (typ E; typ ED; typ EB) mają zintegrowany specjalnie zaprojektowany bezpieczny nóż tnący. Ten nóż tnący umożliwia wykonanie worków z rękawa foliowego lub odcięcie pozostałej części folii po zgrzaniu. Jeśli maszyna typu ED jest używana z podwójnym uszczelnieniem, nie należy używać noża tnącego!

Cyfrowa kontrola
temperatury i czasu zgrzewania

Drut zgrzewający typu E jest sterowany cyfrowo. Dostosowując czas zgrzewania, temperatura automatycznie rośnie równolegle. Nie można oddzielnie ustawić temperatury zgrzewania! Za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy można zmienić ustawienie maszyny. Nieuprawniony operator nie będzie mógł (jeśli kombinacja klawiszy jest nieznana) dostosować wcześniej ustawionej wartość. Zapewnia to najwyższe bezpieczeństwo! W maszynie typu ED (typ E z podwójnym zgrzewaniem) drugi drut zgrzewający (górny drut zgrzewający) można WŁĄCZYĆ / WYŁĄCZYĆ za pomocą przycisku podwójnego zgrzewania. Jeśli znak podwójnego uszczelnienia świeci się na biało, oznacza to, że podwójne uszczelnienie jest aktywowane!

Czas zgrzewania i chłodzenia można regulować, naciskając strzałki w górę i w dół (patrz 1 i 3 na rysunku) w zakresie od 1 do 12. Do każdej wartości przypisany jest określony czas zgrzewania i chłodzenia oraz temperatura zgrzewania.

Po włączeniu głównego wyłącznika maszyny, podwójny siedmiosegmentowy wyświetlacz zapala się i pokazuje aktualny stan (wartość zadaną) maszyny. Maszyna jest w stanie spoczynku, gotowa do pracy.

Średnie zużycie w trybie czuwania wynosi mniej niż 1 W / godzinę (moc elektryczna).

W celu pracy z maszyną i wykonania zgrzewu możliwe są dwie funkcje START:

 • START za pomocą elektrycznego pedału nożnego.
 • START od przyłożenia niewielkiego nacisku na tylną stronę listwy zgrzewającej.

Przy każdej wartości uszczelnienia obliczany jest automatycznie (poprzednio ustawione fabrycznie) ustawiony czas chłodzenia. Aby uzyskać doskonały efekt uszczelnienia, listwy zgrzewające pozostają zamknięte z dociskiem przez dodatkowe 1-2 sekundy po zakończeniu uszczelniania. Zapewnia to najlepszy efekt uszczelnienia, ponieważ uszczelniony materiał opakowaniowy może ostygnąć i utwardzić się.

Płynna regulacja
czasu zgrzewania

Możliwość regulacji od wartości 1 – 10

 

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu S – zgrzewarki foliowe – można regulować w zakresie czasu zgrzewania od wartości 1 – 10. Drut zgrzewający jest sterowany czasowo. Dostosowując czas zgrzewania, temperatura automatycznie rośnie równolegle. Temperatury zgrzewania nie można ustawić osobno.

Średnie zużycie w trybie czuwania wynosi ok. 2o W / godzinę (moc elektryczna).

Zgrzewarka impulsowa Hacona S-type wyposażona jest w bardzo prosty i intuicyjny panel sterujący. Panel zbudowany jest z dwóch potencjometrów umożliwiających szybką zmianę:

 • długości czasu zgrzewania (wartości 0 – 10)
 • długości czasu chłodzenia zgrzewu (wartości 0 – 10)

Wbudowany elektromagnes przytrzymuje ramię dociskowe przez określony ww. parametrami czas. Dzięki temu mamy możliwość wykonywać serie powtarzalnych zgrzewów. Po zakończeniu cyklu zgrzewania ramię dociskowe jest automatycznie otwierane.

Aby uzyskać doskonały rezultat uszczelnienia, zawsze sugerujemy pozostawienie listew zgrzewających zamkniętych przez dodatkowe 1 – 2 sekundy po zakończeniu uszczelniania (czerwona lampka ponownie zmienia kolor na żółty).

Bezpieczny system
noża tnącego

Wszystkie impulsowe zgrzewarki do folii typu E posiadają zintegrowany bezpieczny nóż tnący do odcinania reszty worka powyżej zgrzewu. Nóż tnący może służyć również do produkcji worków z folii rurowej. Ostry nóż tnący jest bezpiecznie umieszczony wewnątrz aluminiowej listwy zgrzewającej. Zapewnia to, że operator nie może skaleczyć nożem przed jego aktywacją. Aby uruchomić nóż tnący, operator musi docisnąć nóż i przesunąć go wzdłuż całej długości listwy zgrzewającej. Po zwolnieniu noża wsunie się z powrotem w bezpieczne położeni

Specjalny wyższy
stopień ochrony IP!

MOCOWANIE PRĘTA USZCZELNIAJĄCEGO

W zależności do wybranej wersji, zgrzewarki Hacona S-type można doposażyć w:

 • mobilny rozwijacz folii
 • krótki stolik roboczy wraz z podporą worka
 • długi stolik roboczy wraz z podporą worka
 • statyw z rozwijaczem folii i nożnym pedałem startowym
 • mobilny pedał nożny (wersja stołowa lub z tubami zasypowymi)
 • dodatkowe ramiona listwy dociskowej (ułatwiają ręczne domykanie ramienia)
 • system zasypu produktu
 • stoły rolkowe do dużych worków

Nowoczesny system
konstrukcji modułowej

Oferujemy nieskończone możliwości dzięki ergonomicznej konstrukcji. Każda zgrzewarka typu E (jako wersja stołowa) może być wyposażona w następujące akcesoria:

 • Stół roboczy
 • Rolki przytrzymujące folię z płytami prowadzącymi

Zgrzewarka typu E może być używana niezależnie, również jako zgrzewarka stołowa. Dodanie stołu roboczego lub rolek przytrzymujących folię do maszyny zwiększa ergonomię pracy. Do każdego akcesorium można dodać szt. po szt. do maszyny. Możliwości kombinacji zależą od użytkownika. Stół roboczy i wspornik worka utrzymują worek przed maszyną i zapewniają całkowicie płaską powierzchnię do ułożenia produktu.

Przenośnik rolkowy
typu Bag Sealer

Doskonałe rozwiązanie w celu przyspieszenia zautomatyzowanej produkcji. Każda maszyna typu E może być zamontowana na przenośniku rolkowym Bag Sealer. Przenośnik rolkowy do zgrzewania worków Bag Sealer został zaprojektowany w celu podkreślenia ergonomicznej pracy przy przenoszeniu ciężkich worków.

Najbardziej zaawansowane maszyny typu E zamontowane na przenośniku rolkowym do zgrzewania worków: ED – 620 i EB – 620

Wymiary przenośnika rolkowego to: 1730 x 300 x 275 mm (68,1 x 11,8 x 10,8 cala) (dł. X szer. x H)

Przenośnik rolkowy (standardowy) o wysokość roboczej 280 mm (11 cali) (mierzoną od podłoża). W zależności od potrzeb klienta przenośnik rolkowy może być wykonany na specjalne zamówienie również w innych rozmiarach. Przenośnik rolkowy do zgrzewarki worków wykonany jest z anodowanych profili aluminiowych zaprojektowanych przez firmę HACONA. Płyty łączące i osprzęt to części ze stali nierdzewnej. Kolumnę podtrzymującą maszynę można regulować w zależności od wielkości maszyny. Wysokość robocza maszyny: 400 – 895 mm (15,7 – 35,2 cala) (odległość mierzona od wysokości przenośnika rolkowego) Rolki aluminiowe można łatwo wyjąć, a w miejsce rolek aluminiowych zintegrować wagę. W ten sposób przenośnik rolkowy Bag Sealer może stać się doskonałą półautomatyczną maszyną do napełniania i zamykania worków.

Opinie

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Zgrzewarka impulsowa Hacona EIB-620 INOX”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Musisz być zalogowany, aby móc dodawać zdjęcia do recenzji.