Zgrzewarka przemysłowa HACONA SID-420 INOX

SKU: HG 001-283

8880,00  + VAT

Produkt dostępny na zamówienie

Szacunkowy czas dostawy: 7-14 dni roboczych

Bezpłatna wysyłka przy zamówieniu powyżej 500,00  z VAT.
13 Klientów ogląda ten produkt teraz!
Masz pytania odnośnie tego produktu?

Porozmawiaj z naszym specjalistą lub poproś o ofertę.

62218143_1285717218246656_2285775654991429632_n

Radosław Kokoszka

key account manager

Formularz ofertowy

Dane kontaktowe

Novumpack - systemy pakowania
30-719 Kraków
ul.Gromadzka 46

+48 12 653 04 06
+48 663 725 817

biuro@novumpack.pl
serwis@novumpack.pl

Poniższy formularz służy do składania zapytań o konkretny produkt ze strony. W przypadku innego produktu prosimy wysłać zapytanie ze strony konkretnego produktu.

Kup w zestawie z:

8880,00  + VAT
Original price was: 3025,00 zł.Current price is: 2873,75 zł. + VAT
Original price was: 1400,00 zł.Current price is: 1330,00 zł. + VAT
Original price was: 1740,00 zł.Current price is: 1653,00 zł. + VAT
Original price was: 15045,00 zł.Current price is: 14736,75 zł. + VAT
Dla 4 produktów
Informacje dodatkowe
Waga z opakowaniem jednostkowym 16 kg
Wymiary 62 × 24 × 21 cm
Moc

650W

Napięcie

230V/50Hz

Klasa uszczelnienia

IP23

Szerokość zgrzewu

5mm

Długość zgrzewu

420mm

Maksymalna szerokość folii

410mm

Maksymalna długość cięcia

410mm

Regulacja temperatury

Nie

Maksymalny czas zgrzewania

6 sekund

Regulacja czasu zgrzewania

Tak

Chłodzenie zgrzewu

Tak

Technologia łączenia

Zgrzew impulsowy

Rodzaj zgrzewanego materiału

BOPP

,

PA

,

PE

,

PP

,

PVC

Wbudowane ostrze noża

Tak

Funkcja urządzenia

Zgrzewanie folii i worków

Wykonanie

Stal nierdzewna

Producent

Hacona

Kolor

Srebrny

Akcesoria dodatkowe

Pedał nożny elastyczny (bowden)

,

Pedał nożny mechaniczny

,

Podstawa na kołach

,

Rozwijacz do folii

,

Statyw

,

Stolik roboczy

System modułowy

Tak

Gwarancja

1 rok

,

2 lata w pakiecie przeglądów okresowych

,

Producenta

Pliki do pobrania

Broszura Hacona S-type

Download(2 MB)

Instrukcja obsługi Hacona S-type

Download(1 MB)
Opis produktu
Hacona S-type

Najwyższa jakości!
Niezawodność i prosta obsługa

Zgrzewarka dla tych, którzy chcą mieć możliwość szybkiego i łatwego wykonywania i / lub zamykania worków za pomocą zgrzewarki impulsowej. Typ S jest dostępny w pięciu różnych długościach uszczelnienia. Czas zgrzewania i chłodzenia można regulować w sposób ciągły. Bez problemu można uszczelniać polietylen, polipropylen, PVC i poliamid. Ale laminaty PE z papierem lub PE z folią aluminiową mogą być również bez wysiłku przetwarzane na typie S.

5mm element zgrzewający
zapewnia dobrą szczelność

Zalety
Seria Hacona S to maszyna z wieloma standardowymi funkcjami

Łatwa obsługa
Seria S może być obsługiwana ręcznie, ale także za pomocą pedału nożnego. Po zamknięciu listwy zgrzewającej zgrzewarka przytrzymuje ramie za pomocą magnes.

Może być używana do wielu zastosowań
Ta maszyna może pracować w każdej firmie, która pakuje swoje produkty w folię lub w worki . Istnieje wersja INOX dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Dostępne w wielu szerokościach:
S-320, S-420, S-620, S-820 i S-1020
W wersji INOX lub malowanej proszkowo na kolor pomarańczowy.

Opcje zgrzewu:

S – pojedyncza linia zgrzewu 5mm
SS – podwójna linia zgrzewu 2x5mm
1 z linii może być wyłączona
SB – Bi-aktywny zgrzew od góry i od dołu 5mm

Super mocna podstawa
z pedałem nożnym i rolkami na folię

Możliwość obsługi stopą
Oprócz możliwości ręcznego zamykania istnieje opcja uruchamiania cyklu zgrzewania pedałem nożnym – pedały dostępne jako opcja.

Zamknięcie magnetyczne
Podczas tego procesu zamknięcie listwy zgrzewającej jest utrzymywane w pozycji zamkniętej przez magnes w połączeniu z licznikiem czasu zgrzewania i chłodzenia

Czas zgrzewania i chłodzenia można ustawić oddzielnie
Elektronicznie sterowana temperatura uszczelnienia i chłodzenia. Z boku maszyny znajdują się 2 przyciski kontrolujące czas zgrzewania i chłodzenia procesu – cały process jest elektroniczne sprawdzany, co daje optymalny wynik, drut zgrzewający jest napinany przez specjalny napinacz zapewniając tym samym równą powierzchnięzgrzewu przy każdej temperaturze.

Ultra mocny korpus
z aluminium magnezowego

Amortyzowane otwarcie listwy zgrzewającej za pomocą sprężyny gazowej
Ma to na celu płynne przemieszczanie się i niekontrolowane otwieranie listwy zgrzewającej. Zgrzewarka wyposażona jest w sprężynę gazową.

Zgrzewarka dla tych, którzy chcą mieć możliwość szybkiego i łatwego wykonywania i / lub zamykania worków za pomocą zgrzewarki impulsowej. Typ S jest dostępny w pięciu różnych długościach uszczelnienia.

Czas zgrzewania i chłodzenia można regulować w sposób ciągły. Bez problemu można uszczelniać polietylen, polipropylen, PVC i poliamid. Ale laminaty PE z papierem lub PE z folią aluminiową mogą być również bez wysiłku przetwarzane na typie S.

Powierzchnia
malowana proszkowo
lub srebrna
anodowana

Zgrzewarki impulsowe typu S / zgrzewarki do torebek foliowych z powierzchnią malowaną proszkowo

Pomarańczowy to kolor marki. Od samego początku hacona produkuje wszystkie swoje wyroby w fabrycznym kolorze pomarańczy. Idealny wygląd, który odzwierciedla jakość – to jeden z kluczowych aspektów, o których nasi inżynierowie mają na myśli przy opracowywaniu produktu. Nie akceptujemy nawet najmniejszego kompromisu w wysokiej jakości i topowym wyglądzie.

Cała zgrzewarka do folii została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo. Korpus maszyny i części łączące są tak precyzyjnie zamontowane, że nie ma między nimi ani jednej szczeliny. Brak luźnych kabli i otworów w ramie maszyny. To wszystko służy bezpieczeństwu!

Maszyny zgrzewające typu SI / zgrzewarki do torebek foliowych ze srebrną anodowaną powierzchnią

Wszystkie zgrzewarki impulsowe / zgrzewarki do torebek foliowych typu CI mogą być stosowane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym. Dzięki anodowaniu (obróbce powierzchniowej) ramy maszyny z profilu aluminiowego staje się absolutnie gładka i wzmocniona. Dzięki tej obróbce powierzchni rama maszyny do zgrzewania folii typu SI jest teraz jeszcze bardziej odporna na zarysowania i uderzenia mechaniczne.

Technologia zgrzewania impulsowego

Technologia bez kompromisów: specjalnie zaprojektowany system mocowania drutu zgrzewającego typu C zapewnia optymalne napięcie drutu zgrzewającego na każdym poziomie temperatury. Przy wysokich temperaturach drut zgrzewający rozciąga się. Nasz system mocowania drutu zgrzewającego został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnego naprężenia przy każdym poziomie temperatury i zapewnienia swobodnego ruchu drutu zgrzewającego w kierunku wzdłużnym.

Specjalnie zaprojektowana górna taśma PTFE została zaprojektowana, aby podkreślić tę funkcję i zapewnić swobodny ruch drutu zgrzewającego na maszynie do zgrzewania folii / zgrzewarce do torebek foliowych w dowolnym momencie.

Drut zgrzewający o szerokości 2,5 mm (ok. 0,1 cala) z technologią zgrzewania impulsowego.

 • Oszczędzanie energii
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu S – zgrzewarki do torebek foliowych współpracują z drutem zgrzewającym impulsowym o szerokości 5 mm. Długość zgrzewu zależy zawsze od wielkości maszyny. Wszystkie folie termoplastyczne (zgrzewalne) o całkowitej grubości materiału do 200 mikronów mogą być łatwo i szczelnie zgrzewane. Cała powierzchnia drutu zgrzewającego pokryta jest taśmą PTFE. Pozwala to uniknąć przywierania materiału opakowania do drutu zgrzewającego.

Zgrzewarki impulsowe typu S – zgrzewarki do torebek foliowych mają zintegrowany specjalnie zaprojektowany system noży tnących. Ten system noży tnących umożliwia wykonanie toreb z folii tubowej lub odcięcie pozostałej części folii po zgrzaniu.

Płynna regulacja
czasu zgrzewania

Możliwość regulacji od wartości 1 – 10

Wszystkie zgrzewarki impulsowe typu S – zgrzewarki foliowe – można regulować w zakresie czasu zgrzewania od wartości 1 – 10. Drut zgrzewający jest sterowany czasowo. Dostosowując czas zgrzewania, temperatura automatycznie rośnie równolegle. Temperatury zgrzewania nie można ustawić osobno.

Średnie zużycie w trybie czuwania wynosi ok. 2o W / godzinę (moc elektryczna).

Zgrzewarka impulsowa Hacona S-type wyposażona jest w bardzo prosty i intuicyjny panel sterujący. Panel zbudowany jest z dwóch potencjometrów umożliwiających szybką zmianę:

 • długości czasu zgrzewania (wartości 0 – 10)
 • długości czasu chłodzenia zgrzewu (wartości 0 – 10)

Wbudowany elektromagnes przytrzymuje ramię dociskowe przez określony ww. parametrami czas. Dzięki temu mamy możliwość wykonywać serie powtarzalnych zgrzewów. Po zakończeniu cyklu zgrzewania ramię dociskowe jest automatycznie otwierane.

Aby uzyskać doskonały rezultat uszczelnienia, zawsze sugerujemy pozostawienie listew zgrzewających zamkniętych przez dodatkowe 1 – 2 sekundy po zakończeniu uszczelniania (czerwona lampka ponownie zmienia kolor na żółty).

System noży tnących
technologia SAFETY

Bezpieczeństwo

W Hacona BEZPIECZEŃSTWO to podstawa! Oferujemy najwyższe standardy BEZPIECZEŃSTWA dla wszystkich zgrzewarek do folii Hacona – zgrzewarki do torebek foliowych.

 • System noży tnących SAFETY

Wszystkie zgrzewarki do folii impulsowej typu S – zgrzewarki do torebek foliowych mają zintegrowany system noża tnącego bezpieczeństwa, który odcina pozostałą część torebki powyżej zgrzewu. Nóż tnący może służyć również do produkcji worków z folii rurowej.

Ostry system noży tnących jest bezpiecznie umieszczony wewnątrz aluminiowej listwy zgrzewającej. Zapewnia to, że operator nie może skaleczyć się nożem przed jego aktywacją.

Aby uruchomić nóż tnący, operator musi docisnąć nóż i przesunąć go wzdłuż całej długości listwy zgrzewającej. Po zwolnieniu noża wsunie się z powrotem w bezpieczne położenie.

Dostępne akcesoria
Ergonomiczne i wygodne

MOCOWANIE PRĘTA USZCZELNIAJĄCEGO

 

W zależności do wybranej wersji, zgrzewarki Hacona S-type można doposażyć w:

 • mobilny rozwijacz folii
 • krótki stolik roboczy wraz z podporą worka
 • długi stolik roboczy wraz z podporą worka
 • statyw z rozwijaczem folii i nożnym pedałem startowym
 • mobilny pedał nożny (wersja stołowa lub z tubami zasypowymi)
 • dodatkowe ramiona listwy dociskowej (ułatwiają ręczne domykanie ramienia)
 • system zasypu produktu
 • stoły rolkowe do dużych worków

System zasypu
drobnych produktów

Zgrzewarka wyposażona w tuby napełniające przeznaczona jest do ręcznego pakowania małych produktów lub produktów sypkich w małych lub średnich ilościach.

Maszyna do napełniania składa się z następujących elementów:

 • Podstawową maszyną jest zgrzewarka Hacona SD
 • Stacja napełniania (uchwyt worka) jest dostępna dla maszyn SD-420 i SD-620
 • Wsparcie z rollofluxem.
 • Dwa kąty 60 stopni
 • Mobilny pedał nożny
 • Stojak zsypowy do napełniania
 • Napełnianie zsypów według potrzeb.
 • Stół roboczy krótki lub długi (w zależności od wielkości produktu)

Dostępne zsypy do napełniania

 • Średnica 100mm
 • Średnica 150mm
 • Średnica 200mm

Na zamówienie można również wykonać rury specjalne.

 

System rolkowy
dla dużych worków

Doskonałe rozwiązanie w celu przyspieszenia zautomatyzowanej produkcji. Każda maszyna typu S może być zamontowana na przenośniku rolkowym Bag Sealer. Przenośnik rolkowy do zgrzewania worków Bag Sealer został zaprojektowany w celu podkreślenia ergonomicznej pracy przy przenoszeniu ciężkich worków.

 

Najbardziej zaawansowane maszyny typu S zamontowane na przenośniku rolkowym do zgrzewania worków: SD – 620 i SB – 620

Wymiary przenośnika rolkowego to: 1730 x 300 x 275 mm (68,1 x 11,8 x 10,8 cala) (dł. X szer. x H)

Przenośnik rolkowy (standardowy) o wysokość roboczej 280 mm (11 cali) (mierzoną od podłoża). W zależności od potrzeb klienta przenośnik rolkowy może być wykonany na specjalne zamówienie również w innych rozmiarach. Przenośnik rolkowy do zgrzewarki worków wykonany jest z anodowanych profili aluminiowych zaprojektowanych przez firmę HACONA. Płyty łączące i osprzęt to części ze stali nierdzewnej. Kolumnę podtrzymującą maszynę można regulować w zależności od wielkości maszyny. Wysokość robocza maszyny: 400 – 895 mm (15,7 – 35,2 cala) (odległość mierzona od wysokości przenośnika rolkowego) Rolki aluminiowe można łatwo wyjąć, a w miejsce rolek aluminiowych zintegrować wagę. W ten sposób przenośnik rolkowy Bag Sealer może stać się doskonałą półautomatyczną maszyną do napełniania i zamykania worków.

Idealne dopasowanie
do różnych materiałów

NADAJE SIĘ DO USZCZELNIANIA

• PE (LDPE, HDPE)
• PP, PA
• PCV
• BOPP
• oraz wszelkie inne laminowane folie,
które mają wewnątrz folię
termoplastyczną

S–type Uszczelnienie 5 mm (do 500 μm)

SD–type Uszczelnienie 2 x 5 mm (do 500 μm)
• zalecany do uszczelniania zapylonych lub zanieczyszczonych worków
• dwa równoległe uszczelnienia obok siebie

SB–type Uszczelnienie Bi-Active 5 mm (do 800 μm)
• zalecany do zgrzewania bardzo grubych worków
• uszczelnienie z dwóch stron (uszczelnienie górne i dolne)

Opinie

Opinie

There are no reviews yet

Napisz pierwszą opinię o „Zgrzewarka przemysłowa HACONA SID-420 INOX”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Musisz być zalogowany, aby móc dodawać zdjęcia do recenzji.