Serwis maszyn pakujących

Przeglądy serwisowe i naprawa maszyn pakujących

Oferujemy fachowe doradztwo w wyborze najlepszych urządzeń oraz profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jak również możliwość zakupu części zamiennych. Jesteśmy dystrybutorem produktów firmy SIAT, EARFLAP, STROJPLAST, EDDA, AUDION, JOINPACK, TRANSPAK, VALKO, MERTMAKINA, EUROMATIC i innych  Dzięki temu zapewniamy naszym Klientom najwyższej klasy maszyny pakujące, w tym także dostęp do magazynu części zamiennych i profesjonalny serwis maszyn do pakowania.

 

Przeglądy okresowe

Każde urządzenie mechaniczne wymaga opieki i dbałości co przekłada się na konieczność wykonywania przeglądów i konserwacji maszyn do pakowania. To samo dotyczy urządzeń i maszyn do pakowania zwłaszcza, że ukrywają one w sobie ogromną ilość wielu technologii i różnych rozwiązań technicznych. Każda dokumentacja techniczna dostarczana przez producenta zawiera harmonogram konserwacji a najnowsze systemy pakujące liczą przepracowane godziny i same informują, za pomocą komunikatów na pulpicie operatora, o konieczności przeprowadzenia przeglądu serwisowego.

Rozsądnym  i oszczędnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie takiego przeglądu przez wyspecjalizowany serwis zgodnie z poleceniami producenta. Konserwacja i przeglądy zapewniają ograniczenie awarii a tym samym wykluczają bardzo drogie i nieekonomiczne przestoje produkcyjne.

Nasz dział techniczno-serwisowy przeprowadzi konserwację i przegląd  maszyn pakujących, gdy zajdzie taka konieczność również z wymianą części i materiałów eksploatacyjnych. Sprawdzamy stan podzespołów maszyny i wskazujemy jakie prace należy wykonać w najbliższym czasie. Istnieje możliwość objęcia Państwa maszyn stałą opieką serwisową. W takim przypadku, każdej maszynie zostanie założona karta techniczna i ustalony harmonogram remontów i przeglądów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniamy stałą kontrolę nad maszyną utrwalając co działo się na przestrzeni określonego czasu, jakie części zostały zużyte i co ewentualnie należy wykonać w najbliższym czasie. Pozwala to na zaplanowanie wydatków związanych z utrzymaniem maszyny w należytym stanie technicznym.

Części zamienne

Rzadko kiedy naprawa maszyny może się odbyć bez wymiany jakiejś części lub podzespołu maszyny. Całą tajemnicą skutecznej naprawy jest posiadanie owych, niezbędnych części podczas wizyty u Klienta. Odpowiedni zapas części zamiennych pozwala usunąć przeważającą ilość awarii bez konieczności ponownego przyjazdu – to oszczędza czas i ogranicza przestoje produkcyjne.

Audyty techniczne

Czy zastanawiacie się Państwo czasem czy remontować maszynę?? Czy może przyszedł czas na zakup nowej?? W rozwiązaniu takiego problemu pomoże audyt techniczny maszyny. Jest to usługa, dzięki której otrzymacie Państwo jasną odpowiedź na temat tego jakie środki trzeba będzie zainwestować, aby Państwa używana maszyna odzyskała swoją świetność i jakie to przyniesie korzyści w aspekcie wydajności i niezawodności.

Szkolenia

Każde urządzenie lub maszyna posiada instrukcję obsługi. Użytkownik przed uruchomieniem maszyny lub urządzenia powinien się z taką instrukcją zapoznać – ale czy to wystarczy?? Z doświadczenia wiemy, że czynności obsługowe stają się o wiele prostsze gdy ktoś nas tego nauczy. Samo zapoznanie się z instrukcja obsługi nie jest równoznaczne ze zdobytą wiedzą i doświadczeniem zdobytym np. na szkoleniach. Ten sam problem dotyczy parametrów, ich znaczenia i realnego wpływu na przebieg procesu produkcyjnego. Właściwie zawsze parametry w maszynach pakujących dobieramy na zasadzie prób i błędów, ponieważ ich wartości są zależne od bardzo wielu czynników. Jeśli ktoś posiada już doświadczenie w pracy z takimi maszynami to oczywiście jest to o wiele łatwiejsze, ale jeżeli nie mieliśmy wcześnie kontaktu z taką technologia to sprawy urastają do rangi potężnego problemu. Rozwiązaniem tego problemu jest szkolenie, które przeprowadzimy u Państwa w firmie lub w naszej siedzibie zapoznając Państwa personel z następującymi aspektami ich codziennej pracy:

 

  • Zasady BHP przy pracy z maszynami pakującymi.
  • Czynności obsługowe w zakresie operatora maszyny
  • Czynności obsługowe w zakresie konserwatora maszyny
  • Opis i znaczenie parametrów maszyny.

Dokumentacja:

Na tej stronie przedstawiamy kilka przydatnych informacji dla posiadaczy maszyn pakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *